Közélet

 Kovács Róbert rövid beszámolója kertvárosi ügyekről, fejlesztésekről

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

 Kovács Róbert körzetünk önkormányzati képviselőjének rövid beszámolója kertvárosi ügyekről, fejlesztésekről.

A szombati lakossági találkozó fő témája elsősorban a Continental vállalathoz köthető fejlesztési program volt. Ennek kapcsán részletesen beszámoltam azokról a körülményekről amelyek az önkormányzat akkori illetékes képviselőjének hanyagsága, nemtőrödömsége, hozzánemértése miatt 18 millió forint anyagi hátrányt eredményeztek..

Emiatt a korábban közszájon forgó 100 millió forint (250 ezer euró+áfa) összeg helyett, 81.787.500 kerül majd elköltésre.

Ismertettem a jelenlegi terveket illetve részletesen átbeszéltük, hogy ezeket milyen irányba lehetne, kellene megváltoztatni.

A járdafelújításokkal kapcsolatban azt szeretnénk elérni, hogy a most tervbe vett 9 szakasz mellett némi plusz forrás bevonásával a többi kritikus járdaszakasz is sorra kerülhessen, a kertvárosi járdafelújítások komplex módon megvalósulhassanak.

A térfigyelő kamerarendszer kapcsán egy olyan hálózatban gondolkodunk, amely a telep összes bejáratát levédené, ezáltal 1. elrettentő funkciót 2. esemény esetén utólagos lekövetést biztosítana. Tudomásul kell venni, hogy ez a kamerarendszer nem képes minden egyes ingatlant figyelni. Továbbá – mivel jelenleg is már 140 kamera üzemel Kőbányán – állandó diszpécserszolgálati kontrollra sincs lehetőség. Viszont ezek a mozgásérzékelővel is felszerelt berendezések minden mozgást, járművet, rendszámot rögzítenek majd, tehát segítik mind a megelőzést, mind az utólagos felderítést.

A Bársonyvirág utcai játszótéren telepítendő illemhely egy modern, minden elvárható funkcióval felszerelt, vandálbiztos és semmilyen karbantartást nem igénylő, öntisztító berendezés. Nem olcsó, az ára 14 millió forint és a telepítés, közműbekötés további költséget jelent majd. Viszont ebben a kategóriában ennél csak drágább változatok vannak felfelé illetve a toi-toi van lefelé.Tehát ha konszenzus van arról, hogy közösségi igény van erre, akkor ez egy jó választás. Most azon dolgozunk, hogy a telepítés magas költségét a helyszín közműhálózati lehetőségeinek alapján csökkentsük, a különbözet természetesen a komplex fejlesztésbe kerül majd bepótlásra. Például a problémás apró szemű kavicsburkolat eltávolítására, cseréjére.

Lakossági kérdés volt a buszmegállóknál kialakítandó kerékpáros csőtárolók elhelyezése, ez véleményem szerint megoldható lesz.

Elhangzott a Rézvirág utcai egyirányúsítás felülvizsgálatának szükségessége: foglalkozni fogunk ezzel, ahogy már elkezdtük a Hárslevelű utca felőli kamionforgalom illetve illegális behajtás kérdésének a megoldását, valamint a Legényrózsa utcánál lévő gyalogátkelőhely levédését a földes szervizút felőli balesetveszélyes áthajtások megakadályozása érdekében.

Szintén megvizsgáljuk az óvoda melletti útszakasz forgalmi rendjének kérdését.

Az orvosi rendelő kifestését, padlócseréjét a jövő évre vonatkozóan meg tudom ígérni.

Még korábban megígértem az óvoda vezetőjének az udvaron egy biztonságos, gyermekbarát burkolatú járda kiépítését valamint a mini műfüves sportpálya tönkrement burkolatának cseréjét, erre fogunk önkormányzati vagy esetleg külső forrást találni.

 

Olvassa el ezt is
Felhívás

Szeretnénk, ha régi telepi fotókat küldenétek számunkra. Ha van előhívott, de nem "képesített" negatívjaitok (szines, vagy feket fehér ) a Elolvasom

Bilincs és mosoly

Bejegyzés a Kőbánya-Kertváros Városszéli telep Facebook oldal névváltozásával kapcsolatban. Mint tudható az oldal adminisztrátora idézést kapott a X. kerület Önkormányzat Elolvasom

Meiszter Kálmán festőművész búcsúztatójának időpontja

A Kőbányai Önkormányzat Meiszter Kálmán munkásságát 2003-ban Kőbányáért-díjjal, 2011-ben Kőbánya Kiváló Művésze kitüntetéssel ismerte el,2015-ben Kőbánya Díszpolgárává avatta. Meiszter Kálmán búcsúztatója 2018. július 13-án, Elolvasom

Képviselői kérés

Utólagosan elnézést kérek az elmúlt hetek vizuális környezetszennyezéséért, sajnos a választási kampány ezzel is jár. Ma reggel az összes általam Elolvasom

Jön a tavasz és a kertbetekintés

Kedves Itteniek! Itt nyomul a kapunk alatt, előtt, fölött a tavasz hírnöke és mások is. Vigyázzunk jól megérdemelt értékeinkre.   Elolvasom

Ha minden igaz, 18 millával rövidítették meg Kőbánya Kertvárost

Önkormányzati képviselőnk Kovács Róbert elemezte a Continentállal kötött szerződést és a velejáró tökölés végeredményét, ami ha az elemzés igaz - Elolvasom

Változás képviselőnk fogadóórájával kapcsolatban. Neki nem lesz (ne ijedj meg)

Köszönöm mindenkinek a támogatást és főleg a bizalmat. A közhiedelemmel ellentétben a képviselőknek nem törvényi kötelessége fogadóórát tartani. Én nem Elolvasom

Költségvetési beszámoló

Az elmúlt hetekben a költségvetésé volt a főszerep, a héten a testületi ülésen az erről szóló szavazás is lezajlott. Korrekt, Elolvasom

Kedves Olvasóink!

Hamarosan témát indítunk a Kőbánya-Kertváros honlapon azokkal lakhelyünket érintő önkormányzati és állami döntésekkel kapcsolatban, ami a mindennapi életünket komolyan befolyásolja. Elolvasom

Kukakérdés

Arold Péter Nem tudom. Talán titok. Vagy a Csillagkapu áttelepítése miatt csúszik át szerdáról csütörtökre a szemétszállítás. Nekem ugyan teljesen Elolvasom

Gratulálunk

Gratulálunk Dunai Mónikának a szoros versenyben összehozott eredményért. A számok nem hazudnak. Az LMP itt is sikeresen hozzájárult, hogy meglegyen Elolvasom

Kerülje el az ételmérgezést nyáron is!

Bárhol is étkezzen, legyen az otthonában, egy baráti összejövetelen, a strandi büfében, vagy éppenséggel egy külföldi kalandtúra során, ne feledkezzen Elolvasom

Kedves Kertvárosiak!

A Kőbányai Önkormányzat pályázatot hirdet. A pályázat keretében ingyenesen biztosítunk virágokat, növényeket környezetünk, otthonunk szebbé tételéhez. A pályázat benyújtási határideje: 2017. Elolvasom

Iskolánk madártávlatból. Azok a 60-as évek!

Különleges archív képekre bukkant rá Ágnes a neten. Iskolánk bővítési fázisait mutatja be légi felvételek segítségével a 60-as években. [gallery Elolvasom

Mi fán terem a közösségi tér?

"Környezetünk folyamatosan formál minket, hatással van ránk, a térszerkezetek, melyekben nap mint nap megfordulunk, strukturálják, orientálják gondolkodásmódunkat, viselkedésünket – még Elolvasom

Közadat

Mint minden képviselőnek, úgy Kőbánya-Kertváros ÖNKORMÁNYZATI képviselőjének vagyoni helyzete közadat. Ezért a rendelkezésetekre bocsátom. Vagyonosodási nyilatkozat

Érdekel minket a Te véleményed is!

Leave a Comment

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .